Springgymnastik

Sæsonen 2018-2019 Lige nu er flere hold på vej ind på hjemmesiden - så se med de næste par dage.

VIGTIG INFORMATION:

Springgymnastik (TeamGym)

Nr. Hold Tid Sted Første træning Instruktørere
10. Springpiger fra 5-8 år

Læs mere
Torsdag kl. 16.30-18.00


Antvorskovhallen (B-Hal)


06-09-2018 Katja Kofoed
Matilde Madsen
Karoline Dam Barfred
Marie Delvin Bækkeskov
Christina Kruse Mikkelsen
Malika Marie Busch Andersen

11. Springpiger fra 9-13 år

Læs mere
Onsdag kl. 17.30-19.00


Antvorskovhallen (B-Hal)


05-09-2018 Dorthe Westergaard
Julie Westergaard
Sophie Lai Andersen
Thilde Lai Andersen
Christian Hunt


13. Senior Mix

Læs mere
Mandag kl. 19.30-21.30


Antvorskovhallen (B-Hal)


03-09-2018 Tinna R. Jensen
Sebastian Kjellegaard





14. TeamGym Basis 1 - Piger 6-7 år

Læs mere
Tirsdag kl. 16.00-18.00
Fredag kl. 16.00-18.00

Antvorskovhallen (B-Hal)
Antvorskovhallen (B-Hal)

21-08-2018 Rikke Andersen
Amalie Sonne Holm





15. TeamGym Basis 2 - Piger 8-9 år

Læs mere
Mandag kl. 16.00-17.30
Tirsdag kl. 16.00-18.00
Fredag kl. 16.00-18.00
Antvorskovhallen (A-hal)
Antvorskovhallen (B-Hal)
Sorø Gymnastikefterskole
21-08-2018 Anne Illemann Sørensen
Clara Johansen
Marie Josefine Hansen
Sofie Heesche



16. TeamGym - Minipiger

Læs mere
Mandag kl. 16.00-17.30
Tirsdag kl. 18.00-20.00
Torsdag kl. 17.30-19.30
Fredag kl. 16.00-19.30
Antvorskovhallen (A-Hal)
Antvorskovhallen (B-Hal)
Sorø Gymnastikefterskole
Sorø Gymnastikefterskole
21-08-2018 Mathilde Berner
Frederik Færch
Emilie Møller Sørensen
Camilla Krohn
Christoffer Færch
Clara Johansen

17. TeamGym - Juniorpiger

Læs mere
Mandag kl 17.30-19.45
Onsdag kl. 17.30-19.30
Torsdag kl. 17.30-19.45
Sorø Gymnastikefterskole
Sorø Gymnastikefterskole
Sorø Gymnastikefterskole
20-08-2018 Frederik Færch
Christoffer Færch
Emilie Møller Sørensen
Julie Graversgaard Kristensen
Lasse Bach Jensen


18. TeamGym - Seniordamer

Læs mere
Mandag kl 17.30-19.45
Onsdag kl. 17.30-19.45
Fredag kl. 17.30-19.45
Sorø Gymnastikefterskole
Sorø Gymnastikefterskole
Sorø Gymnastikefterskole
20-08-2018 Martin Vølund
Julie Graversgaard Kristensen
Frederik Færch
Mads Ludvigsen



50. Drenge 5-8 år

Læs mere
Onsdag kl. 16.30-17.30


Antvorskovhallen (B-Hal)


05-09-2018 Lars Rasmussen
Emil Campos Bohn
Jacob Toft Rizzato Petersen
Simon Stokholm
Cecilia Vassing Kruse


52. TeamGym - Minidrenge

Læs mere
Tirsdag kl. 17.30-19.45
Fredag kl. 18.00-20.00
Lørdag kl. 11.00-12.30
Sorø Gymnastikefterskole
Antvorskovhallen (B-Hal)
Antvorskovhallen (B-Hal)
21-08-2018 Niclas Kildahl Laugesen
Christina Sørensen
Peter Harkjær Højmark Nielsen
Mathias Horndrup Clausen
Alfred Vind-Andersen
Rasmus Sonne Holm

53. TeamGym - Juniordrenge

Læs mere
Tirsdag kl 17.30-19.45
Torsdag kl. 17.30-19.45
Lørdag kl. 12.00-14.00
Sorø Gymnastikefterskole
Sorø Gymnastikefterskole
Antvorskovhallen (B-Hal)
21-08-2018 Mathias Horndrup Clausen
Andreas Engly





54. Vi ku´ Vi ka´ Spring for herrer

Læs mere
Torsdag kl. 20.00-22.00


Antvorskovhallen (B-Hal)


06-09-2018 René Pedersen






 

 



Slagelse Gymnastik Forening
Ribisvej 2
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
CVR. 1144 9816
E-mail: info@slagelsegf.dk

Slagelse GF samarbejder med:
Sorø Gymnastikefterskole (SGE)
Slagelse Kommune (SK)