Far/Mor og Børn (max. 4 år)

Tid og Sted:

Træningstid: Mandag kl. 17.00-18.00
Træningssted: Antvorskovhallen (B-Hal)

Sæsonen:

Start: 03-09-2018 - Slut: 01-04-2019

Instruktørerne:

Merete Kornbech
Ea Bille Poppels
Ida Sofie Hjorth Rasmussen
Tilde Ballegaard Lienhoft Larsen

Kontingent:

Pris: 850 kr. DKK)
Kontingentet er for hele sæsonen.

Tilmelding:

Tilmelding

Holdbeskrivelse:

På forældre-barn holdet får du mulighed for en hel time kun helliget dig og dit barn, en time fuld af motorisk udvikling, leg og glade børn.

Kan du ikke selv deltage er bedsteforældre, mostre, onkler, tanter osv. altid velkomne til at deltage sammen med dit barn.

Vi begynder og slutter på samme måde hver gang for at skabe en ramme om timen, men herfra varierer indholdet så fra gang til gang i en god blanding af bevægelse til musik, sanglege, leg med småredskaber, puls op og puls ned for altid at bruge de store redskaber i sidste halvdel af timen!

Jeg tilstræber at have børnenes motoriske udvikling for øje i alt, hvad vi laver, men er meget åben overfor nye ideer og tiltag:-)

Det er planen, at både børn og voksne skal bevæge sig, så tøj derefter vil være at foretrække!

Mine tre hjælpeinstruktører og jeg selv glæder os til at få en fornøjelig sæson sammen med jer...

På gymnastiske gensyn!

Ps. Kontingentet er inkl. T-shirt til barnet.

Tilmeldte

Nr. Navn
1. Aida Idriz
2. Alberte Karen Risegaard Jensen
3. Alfred Ottosen
4. Andrea Dyhrholm
5. Bertram Fahlmann Karlsen
6. Carl Axel Hyltoft Sørensen
7. Daris Teljigovic
8. Ella Thygesen
9. Ella-Nora Birkedal Nielsen
10. Elliot Seest
11. Emma-Sophia Forsé Bahnsen
12. Frederik K. Petersen
13. Frederik Poul Juul Rasmussen
14. Frida Pouelsen
15. Jeppe Søby
16. Johan Stage Koustrup
17. Johanne E. Serup
18. Laura Berth
19. Leia Gravgaard Spiegelhauer
20. Malte
21. Malte Olsen
22. Marcus Brysting Nielsen
23. Mercedes Møller larsen
24. Milia Petrine Berg-Nielsen
25. Milo Emil Jakobsen
26. Nora Kamper Trøjborg
27. Norr Lægteskov Jakobsen
28. Oliver Gandløse Jensen
29. Olivia Nielsen
30. Paja Jørgensen
31. Rigmor Mølledal
32. Silke Thybo
33. Sophia Poulsen
34. Stella Schjødt Hansen
35. Valdemar Cornelius Kristiansen
36. Victor Lindersgaard
37. Walter Frost Niebuhr
38. Walter Frost Niebuhr
39. Xenia Bøge Campos

 

 



Slagelse Gymnastik Forening
Ribisvej 2
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
CVR. 1144 9816
E-mail: info@slagelsegf.dk

Slagelse GF samarbejder med:
Sorø Gymnastikefterskole (SGE)
Slagelse Kommune (SK)